4.8484848484848 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.85 (33 Votes)

nowoczesna szolaNowoczesne szkoły... Dlaczego wielokropek w tytule? Jaką sytuację mają polskie szkoły wiadomo. Ciągle brakuje na wszystko pieniędzy. Potrzeb jest wiele, ale trzeba ustalić priorytety. Na pewno każda kluczowa sfera jest doinwestowana po części, po części na jaką pozwalają fundusze...ja skupię się na najbliższej nam sferze, a więc sferze drukowania.

 

 

 

 

 

Jak zazwyczaj wygląda kwestia drukowania/kopiowania w szkołach?

 

Rzeczywistość jest taka, że placówka najczęściej posiada jedną drukarkę, która znajduje się w sekretariacie i która ma za zadanie „obsłużyć” całą szkołę. To do Pani Sekretarki przychodzą wszyscy po swoje wydruki czy kopie. Najczęściej jest to stare urządzenie, które na dodatek często szwankuje. Jako, że szkoły nie stać ani na nową drukarkę ani na profesjonalny serwis kserokopiarek – urządzenie naprawia zaprzyjaźniony pan portier, albo pan konserwator, a stan rzeczy jaki istnieje w tym temacie wszyscy przyjmują jako coś oczywistego, jako stan, który jest konieczny ze względu na brak funduszy. Niejako staje się normalnością, że drukarce permanentnie coś dolega, że często w ostatniej chwili musimy szukać punktu ksero, aby wydrukować przygotowane materiały na lekcję, bo zabrakło tonera, bo poprzez długotrwałą awarię drukarki ma ona tyle „pracy”, że nie nadąża ze wszystkim.

 

Co zrobić, aby szkoły stały się nowoczesne?

 

A gdyby tak spróbować usprawnić działanie sfery drukującej w szkole, poprzez wstawienie do sekretariatu jednej z najnowocześniejszych (i na pewno szybszych niż posiadana drukarka) kserokopiarek formatu A3? Od razu pojawia się myśl: To niemożliwe! Przecież nie mamy pieniędzy na taki sprzęt...

 

Firma Bilt Polska S.C. wychodzi naprzeciw potrzebom szkół, szkół, które mają szansę stać się nowoczesnymi szkołami dzięki posiadaniu nowoczesnej, bezawaryjnej kserokopiarki A3. A to wszystko dzięki możliwości dzierżawy takiego urządzenia. Co to jest dzierżawa kserokopiarki – już wiadomo. Przypominając – jest to jej wynajęcie. Nie trzeba jej kupować, aby móc z niej korzystać, aby mieć dobrej jakości wydruki, aby mieć bezawaryjne urządzenie, aby po prosty NIE mieć kłopotu ze sprzętem drukującym.

 

W przypadku szkół dzierżawa kserokopiarki jest idealnym rozwiązaniem, gdyż tak jak wspomniałam wyżej najczęściej nie posiadają one funduszy na jej zakup. A dzięki dzierżawie mogą korzystać ze sprawnego urządzenia nie wydając jednorazowo sporej kwoty na zakup kserokopiarki. Koszt jaki dana szkoła będzie musiała ponieść, to jedynie koszt wykonanych kopii oraz koszt zużytego papieru. Zobacz przykładowe wyliczenie

 

Dlaczego dzierżawa dla szkoły?

  1. Możliwość korzystania z najnowocześniejszych technologii bez dużego wkładu finansowego na starcie. Posiadanie nowoczesnej, bezawaryjnej kserokopiarki nie jest już daleko odbiegającym w przyszłość marzeniem, tylko namacalną rzeczywistością.

  2. Opłatę za kopie możemy bez żadnych przeszkód wliczyć w ponoszone przez szkołę koszty.

  3. Przez cały okres trwania dzierżawy (a także poza nim) wsparcie techniczne profesjonalnego serwisu (warto dodać autoryzowanego serwisu wynajmowanych urządzeń) jakim jest Bilt Polska.

  4. Brak długotrwałych problemów z urządzeniem drukującym, gdyż kserokopiarka jest pod stałą opieką serwisu Bilt Polska. Nie ma konieczności szukania kogoś, kto nam pomoże w rozwiązaniu problemu.

  5. Wszelkie materiały eksploatacyjne oraz naprawy urządzenia dostarczane i wykonywane na czas. Gwarancja tego, że kserokopiarka w możliwie jak najkrótszym czasie zostanie doprowadzona do stanu używalności.

  6. Profesjonalne, dobrej jakości wydruki i kopie oraz wiele innych opcji i możliwości jakie daje nam praca na nowoczesnej kserokopiarce.

  7. Jedno z najważniejszych – komfort psychiczny pracy na takim urządzeniu. Przychodząc do pracy nie zastanawiamy się czy tym razem uda nam się coś wydrukować czy może znowu zabraknie tonera, zacznie brudzić kartki lub też drukarka całkiem odmówi nam współpracy. To o co musimy zadbać to papier, na który chcemy nanieść treść sprawdzianów czy też pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów :-)

kserokopiarka w szkole 

 

Plusów jest wiele. Najważniejszym jest jednak to, że niedużym kosztem możemy unowocześnić swoją szkołę. Możemy wejść o piętro wyżej w kwestii druku w naszej placówce. I to wszystko niewielkim nakładem pieniędzy i zaangażowania. Wystarczy skontaktować się z firmą Bilt Polska, po krótce przedstawić swoje potrzeby – na zasadzie informacji czego oczekiwalibyśmy od swojego nowego urządzenia, co byśmy chcieli zmienić w swojej szkole w kwestii drukowania i kopiowania. Jako, że jak już wspominałam firma Bilt Polska podchodzi do każdego klienta w indywidualny sposób dobierzemy urządzenie tak, aby zaspokoiło wszelkie potrzeby w temacie obiegu dokumentów. Jako profesjonaliści wybierzemy najbardziej odpowiednie urządzenie, aby jak najbardziej usprawnić proces drukowania/kopiowania w szkole.

 

Poprzez dzierżawę systemu drukującego możemy unowocześnić swoją szkołę, możemy pójść krok dalej. Bo jak powiedział Steve Jobs „Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy”. I co ważne – kiedy będziemy już mogli w pełni korzystać ze wszelkich możliwości jakie daje nam kserokopiarka Pani Sekretarka na pewno powita nas uśmiechem, a nie cichym westchnieniem, że znów zagościmy u niej na dłużej, gdyż obieg dokumentów w szkole od tego czasu będzie przebiegał sprawnie i w sposób kontrolowany. Kontrolowany nie tylko przez nią, ale i przez wszystkich użytkowników kserokopiarki.

 

 Autor: Ilona

Komentarze  

# arczi 2015-10-07 15:43
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego ludzie odpowiedzialni za zaopatrzenie szkół tak rzadko korzystają z możliwości dzierżawy urządzeń biurowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek 2015-10-07 17:14
Szkoły powinny dostrzegać potencjał dzierżaw, zwłaszcza żew często uczniowie składają się na ksero.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież