5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (9 Votes)

kserokopiarki kolor

 

Nadchodzi nowa epoka, której znakiem rozpoznawczym będzie kolor. Czarno-białe kopiarki, tak popularne i przydatne w powielaniu dokumentów, zaczynają powoli odchodzić do lamusa, ustępując miejsca kserokopiarkom umożliwiającym wykonywanie kopii kolorowych.

 

Tę zmianę wiele osób uważa za nieprawdopodobną i wręcz rewolucyjną. Przecież kserokopiarki kolorowe są niesamowicie drogie, nie wspominając o tym, ile kosztują przeznaczone do nich tonery! Otóż to stwierdzenie można już teraz spokojnie włożyć między bajki. Było ono prawdziwe jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy za wykonanie jednej strony kolorowej kopii formatu A4 trzeba było płacić nawet 5 złotych z uwagi na wysokie koszty zakupu i późniejszej eksploatacji urządzenia.

 

 

Nie taki kolor straszny, jak go malują

Mit o tym, jak drogie są kserokopiarki kolorowe i kolorowe tonery, w naszym kraju pokutuje nieszczęśliwie do dnia dzisiejszego. Tymczasem w Europie od dawna już rządzi kolor! Kopiowanie firmowych dokumentów w pełnym kolorze to już ogólnoświatowy standard. To najwyższy czas, aby podążyć za tym trendem i nie pozostać w biznesowym ogonie. Dotychczas czynnikiem, który najbardziej odstraszał od zakupu kolorowej kserokopiarki, była cena. Jednak rzeczywistość się zmieniła. Obecnie kserokopiarki kolorowe kosztują znacznie mniej niż 5 lat temu, a na rynku jest mnóstwo urządzeń tego typu o zróżnicowanych możliwościach, rozmiarach i cenach. Można je znaleźć w asortymencie wielu cenionych producentów, takich jak chociażby Konica Minolta, Canon, HP, Ricoh, Lexmark czy Nashuatec.

 

Do wyboru - do koloru

Obawa, że kolorowe tonery zdominują firmowy budżet również jest już nieaktualna. Wszystkie modele kserokopiarek kolorowych posiadają w standardzie funkcję druku czarno-białego. Kolor można włączyć jedynie wtedy, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Zamiast zastanawiać się, jak będzie wyglądało firmowe logo po wydruku w wersji mono, można po prostu uruchomić tryb drukowania w kolorze i otrzymać perfekcyjną kopię papieru firmowego, koperty, ulotki czy faktury, mającej trafić do klienta w oryginalnych barwach użytych do identyfikacji wizualnej firmy. Dostępne modele kolorowych kopiarek umożliwiają wykonanie wydruków w standardowych biurowych rozmiarach A4 i A5, a także kopert. Nieco droższe urządzenia pozwalają kopiować nawet do formatu A1 lub A0!

 

Tonery w najmodniejszym kolorze

Ekonomiczny rozsądek podpowiada, aby tonery kolorowe były używane jedynie do kopiowania dokumentów z niewielką ilością grafiki czy zdjęć (do około 5% pokrycia powierzchni kartki). Przy takiej eksploatacji z jednego opakowania tonera można uzyskać nawet 12 000 doskonałej jakości kopii! Tonery można kupować pojedynczo lub w zestawach, w zależności od potrzeb i zaleceń producenta. Nie ma najmniejszego problemu z zakupem - dziś w sklepach można kupić tusze niemal dowolnej marki. Ale, uwaga! Kserokopiarki kolorowe działają najlepiej i najdłużej przy użyciu tonerów oryginalnych.

 

Więc chodź, pomaluj swój świat...

Kserokopiarki Kolorowe to nie tylko ułatwienie kopiowania dokumentów i faktur wychodzących z firmy. To również oznaka prestiżu i poważnego podejścia do klientów oraz kontrahentów. Koperta z logo w barwach firmowych natychmiast zwraca uwagę na stercie czarno-białej korespondencji, pomagając łatwo zapamiętać nazwę firmy i budować jej pozytywny, profesjonalny wizerunek, co ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszym bardzo wymagającym świecie biznesu. Diabeł (czytaj: biznesowy sukces) tkwi, jak zawsze, w szczegółach, a w tym wypadku w kolorach. Zamiast tkwić w epoce mono, można już dziś dołączyć do kolorowej awangardy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież