4.7105263157895 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.71 (19 Votes)

 

DEVELOP

 

„Develop – z czym to się je?"

Tym razem chciałabym podjąć temat dotyczący urządzeń dla odmiany nie Canona nie Konici Minolty,
a.......Developa.

 

Co to jest Develop?

Wpisując w internet słowo „Develop" nie znajdziemy za wiele...Idąc tokiem myślenia, że jesteśmy firmą, która zajmuje się głównie kserokopiarkami, można się domyśleć, że jest to pewnie producent kserokopiarek. Można pomyśleć – kolejny z wielu producentów kserokopiarek. Prawdą jest to, że kserokopiarki. Tak. Ale czy kolejny z wielu..? Nie, nic bardziej mylnego. Dlaczego? Dlatego, że nie kolejny, bo urządzenia te doskonale znacie. Nawet o tym nie wiecie, że znacie. Tak dokładnie...bo kserokopiarki Develop, to nic innego jak... kserokopiarki Konica Minolta.

Pomyślicie pewnie: jak? ...dlaczego? ..o co tu chodzi?...

 

Postaram się króciutko to wyjaśnić.

 

Firma Develop powstała 21 czerwca 1948 r. w Niemczech. Jej założyciele to Dr. Walter Eisbein, Konrad Kral i Arno Lippinghoff. Pierwsza kopiarka firmy Develop nosiła nazwę Develop D 10 „Blitz". Kilka lat później kserokopiarki tej firmy sprzedawane były już w kilkudziesięciu krajach. Poprzez kolejne dziesięciolecia powstawały coraz to nowsze, lepsze rozwiązania i modele. Obecnie kserokopiarki Develop wykorzystują najnowocześniejsze cyfrowe metody druku. I na tym poprzestanę, gdyż moim celem nie jest przedstawianie tutaj historii marki.

 

Wspomniałam, że kserokopiarki Developa, to nic innego jak kserokopiarki Konica Minolta. Jest to faktem, dlaczego? Dlatego, że już w latach 80-tych XX wieku Develop podpisał umowę partnerską z Minoltą (której to zarząd w 2003 roku połączył się z Konicą. W ten sposób powstała Konica Minolta).

 

Do pewnego momentu produkty Developa mógł sprzedawać „prawie każdy". Moment ten „skończył się" 1 kwietnia 2014 roku (i to nie był wcale primaaprilisowy żart, gdyż oba kanały nadal współpracują i poszerzają swój zasięg ;-) ), kiedy to Europejska Konica Minolta „uporządkowała ten temat". To właśnie Konica została oficjalnym dystrybutorem produktów Developa. Krótko mówiąc wykupiła go. Od tej chwili wszystkie kserokopiarki Konici Minolty i Developa są tworzone w jednej fabryce. Jest to jedna linia produkcyjna. Ktoś może zapytać dlaczego w takim razie Konica Minolta nie tworzy wszystkiego pod swoim logiem i brandem? Wynika to z tego, że firma Develop była już rozpoznawana na rynku, miała już wypracowaną przez lata pozycję i produktów tych nie chciano tego pozbawiać. Ale tak naprawdę Develop to nic innego jak Konica Minolta. Urządzenia produkowane są w jednej fabryce, dokładnie z tych samych części. Wbrew przekonaniu niektórych nie jest tak, że Develop jest słabsza wersją Konici Minolty, że jest tworzony z „odpadków" po Konice Minolcie, że jest „produkowany w nocy" ;-)

 

Tu znowu może nasunąć się pytanie – skoro Develop to, to samo, co Konica Minolta, to dlaczego Develop jest tańszy. Od razu przychodzi na myśl stwierdzenie, że jest tworzony „byle jak", „po łebkach", z najgorszej jakości części – pozostałościach po Konicach. Jednak różnice te nie wynikają z tego, że Develop jest gorszy tylko właśnie z tego, iż mimo to, że jest już znaną marką, to nadal nie tak znaną jak Konica Minolta.

 

W tej chwili jest tak, że to Konica Minolta udziela autoryzacji na produkty pod brandem Konici Minolty jak również Developa. Firma Bilt Polska od niedawna jest oficjalnym dealerem Developa, a co za tym idzie również Konici Minolty. Jesteśmy jedyną firmą na terenie dawnego województwa radomskiego, która posiada autoryzację Developa.

 

Dlaczego „weszliśmy w Developa"?

Odpowiedź jest prosta. Sprzedajemy i serwisujemy różne kserokopiarki – w tym również Konici Minolty, więc jeśli są to te same urządzenia, co Develop i jeśli są różnice w cenie to dlaczego nie? Wiadomo, że każdy kupując cokolwiek chce kupić jak najlepiej i jak najtaniej. A urzeczywistnieniem tego w odniesieniu do kserokopiarek są z pewnością kserokopiarki Developa.

 

Istnieje coś takiego jak przywiązanie do marki. Są ludzie, dla których ważna jest marka, ważny jest ten przysłowiowy „znaczek" na sprzęcie czy też odzieży. Ale czy nie jest tak, że kupując to wszystko (oczywiście drożej) kupuje się też po to, aby posiadać tą rzecz dłużej, bo jest ona lepszej jakości. Ubrania są szyte z lepszej jakość materiału, sprzęt elektroniczny jest produkowany z lepszych, wytrzymalszych części. Tak z pewnością jest. Analogicznie - każdy (no może prawie każdy) woli kupić Konicę Minoltę niż Developa. Bo Konice zna, wie itd. Ale jak wspomniałam wcześniej nie wie o tym, że zna również Developa. A jeśli jest to dokładnie to samo, to po co przepłacać nawet te kilkaset złotych? No chyba, że ktoś jest bardzo przywiązany do loga Konici Minolty. Chociaż...myślę, że Develop również w tym przypadku nie jest gorszy.

 

Można pomyśleć, że my jako firma decydująca się na dystrybucję kserokopiarek Developa także czymś ryzykujemy. Otwierając nowy kanał dystrybucji dla firmy również wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Ale my tak tego nie odbieramy, nie boimy się, gdyż jesteśmy pewni tych produktów. Wiemy co to jest i „z czym to się je". Wspomniałam wcześniej, że od lat sprzedajmy również Konici Minolty i nasza decyzja również się z tym wiązała. Po Prostu znamy Developa, bo znamy Konicę Minoltę.

 

To, że rozszerzyliśmy swoja ofertę o ofertę Developa sprawia, że nasi klienci z pewnością znajdą u nas to czego szukają. Poszerzenie asortymentu może tylko pozytywnie wpłynąć na naszą współpracę z dotychczasowymi jak również nowymi klientami. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

I ważne: nie bójmy się Developa. Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma, z tymże nie wiem czy można w tym przypadku mówiąc o jakimkolwiek ryzyku. Moim zdaniem możemy tylko zyskać. Ty zyskujesz fajne, tanie i bezawaryjne urządzenie, a my kolejnego zadowolonego klienta, a przecież o to w tym wszystkim chodzi :-)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież