4.86 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.86 (25 Votes)

Jak kupować kserokopiarki poleasingowe?

Kupując kserokopiarkę mamy co najmniej dwie możliwości:

  1. kupić kserokopiarkę nową
  2. bądź poleasingową.

Którą opcję wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb oraz od środków finansowych jakie mamy na dany zakup. Co to znaczy kserokopiarka nowa nie trzeba tłumaczyć, ale co to jest kserokopiarka poleasingowa?

 

Jest to „brzydziej” mówiąc kserokopiarka używana, taka która ma już jakiś przebieg, która była już przez kogoś użytkowana. Ale czy poleasingowa znaczy gorsza?

W głowie wielu pewnie pojawi się myśl: przecież odpowiedź jest oczywista – tak.

 

Dla kogo kserokopiarka poleasingowa?

W dużym skrócie – dla wszystkich ;)

 

Ktoś, kto ma ograniczoną ilość pieniędzy na sprzęt drukujący za niższą cenę może nabyć i korzystać z najnowocześniejszych technologii. Natomiast ktoś, kto posiada fundusze na zakup nowej kserokopiarki może mieć urządzenie spełniające jego potrzeby oraz resztę pieniędzy do rozdysponowania na inny cel, czy też chociażby na eksploatację, przeglądy konserwacyjne zakupionej kserokopiarki. Bo kserokopiarka potrzebuje nie tylko tonera, ale również innych części, które się zwyczajnie zużywają takich jak bębny czy rolki. Dla prawidłowej eksploatacji sprzętu drukującego bardzo ważna jest również jego konserwacja. Takie okresowe przeglądy pozwalają na utrzymanie go w jak najlepszej sprawności przez jak najdłuższy czas.

 

W niniejszym tekście nie chciałabym przekonywać o tym czy lepiej kupić kserokopiarkę nową czy poleasingową, gdyż wybór ten zależy od wielu czynników, którym najczęściej jest cena.

Fakty są takie, że to właśnie ona (cena) jest główną zaletą kserokopiarki poleasingowej. Przedstawia się to w następujący sposób: często poleasingową kserokopiarkę wraz z wieloma dodatkowymi opcjami możemy nabyć za ok. 50% ceny urządzenia nowego w podstawowej wersji.

Zakup dobrej, prawidłowo funkcjonującej kserokopiarki poleasingowej nie jest taką prostą rzeczą, dlatego chciałabym wskazać na co zwrócić szczególną uwagę przy jej zakupie.

 

Po pierwsze: firma w której planujemy dokonać zakupu – ważne jest, aby była to firma zajmująca się sprzedażą i serwisem kserokopiarek, a nie firma, która przy okazji „zdobyła jakąś” kserokopiarkę i chce się jej pozbyć. Profesjonalna firma w profesjonalny sposób przygotuje ją do użytkowania. Dokona pełnej konserwacji urządzenia, wymiany wszelkich potrzebnych części oraz materiałów eksploatacyjnych a także przetestuje ją we właściwy sposób. Natomiast firma, która nie zajmuje się tym na co dzień zwyczajnie nie będzie miała pojęcia o wykonaniu wszystkich tych czynności, a co za tym idzie otrzymamy kserokopiarkę nieprzygotowaną do dalszego użytkowania.

 

Po drugie: cena. W zdecydowanej większości zależy ona od przebiegu danego urządzenia, od tego w jakiej jest ono kondycji. Jeżeli cena jest bardzo niska, to też powinno wzbudzić podejrzenia, gdyż kserokopiarki poleasingowe sprzedawane przez rzetelne i profesjonalne firmy nie są rozpadającymi się urządzeniami, które sprzedaje się za bezcen. Kserokopiarki poleasingowe to po prostu kserokopiarki „nie nowe”, ale mające działać w taki sam sposób jak nowe.

Zdarzają się również sytuacje, w których, nieuczciwi sprzedawcy używają słynnego określenia „kserokopiarka jak nowa”. Słowo JAK jest tutaj kluczowe. Chodzi po prostu o to, że sprzedają kserokopiarkę poleasingową jako nową. W takim przypadku cena kserokopiarki poleasingowej jest mocno zawyżona.

 

Po trzecie: przebieg. Dokładnie mówiąc stan licznika danego urządzenia, czyli ilość wykonanych kopii. W zależności od klasy danej kserokopiarki, jej prędkości, istnieje coś takiego jak maksymalny przebieg. Istotną sprawą jest to czy owy licznik nie był cofany i kserokopiarka, która wykonała daną liczbę kopii nie jest sprzedawana jako „nowsza” pod tym względem. Jest to proceder porównywalny do cofania liczników w samochodach. Wiadomo – atrakcyjniejszy jest ten z niższym przebiegiem. Mówiąc o kserokopiarce często ich stan wizualny pozwala na chociaż cząstkową ocenę jej przebiegu, w kategoriach wiarygodny przebieg deklarowany przez sprzedającego – przebieg zaniżony. Chociaż...nie jest to regułą.

 

Po czwarte: gwarancja. Poleasingowa kserokopiarka jest objęta taką samą gwarancją jak kserokopiarka nowa. Przynajmniej tak wygląda to w przypadku naszej firmy. Klient otrzymuje 24 czy też 36-miesięczną gwarancję oraz pełne wsparcie techniczne z naszej strony. Zdarzają się jednak sytuacje, w których klient jest informowany o tym, że ze względu na to, iż zakupił urządzenie używane gwarancja jest dużo krótsza lub co gorsza nie ma jej w ogóle. Kiedy usłyszymy takie słowa najlepiej zrezygnować z zakupu u tegoż sprzedawcy.

Firmy, które są pewne swoich produktów, które są pewne tego co sprzedają udzielają gwarancji na standardowych warunkach, na takich warunkach jak przy kupnie urządzenia nowego.

 

Reasumując kserokopiarki poleasingowe są idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma ograniczony budżet, tylko trzeba umieć kupować. Trzeba szczególnie zwrócić uwagę na aspekty, które wymieniłam wyżej. Zakup sprawnej w pełni funkcjonującej kserokopiarki poleasingowej nie jest taką prostą rzeczą jak to może się wydawać. Czytając powyższe wskazówki można odnieść wrażenie, że są one takie oczywiste. To tylko pozory. Często mając do dyspozycji ograniczone fundusze na zakup czegokolwiek bierzemy pod uwagę tylko aspekt cenowy. Kierując się tylko ceną zamykają nam się oczy na inne nie mniej istotne kwestie. Kwestie, poprzez które do ostatecznego rachunku będzie trzeba doliczyć sporą sumę, która to dopiero pozwoli nam (bądź też nie) doprowadzić kserokopiarkę do stanu używalności w pełnym komforcie.

Komentarze  

# Karol 2016-11-21 14:22
Ciekawa opcja, tania na pewno, ale pewniejszy wydaje si e byc wynajem kserokopiarki, płacisz tylko za to, co zużyjesz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek 2016-11-22 09:14
Ma Pan racje. Dzierżawa kserokopiarki jest zdecydowanie bardziej opłacalna, kwota jaką muslielibyśmy wydać na zakup zostaje nam w kieszeni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nartep88 2017-04-03 08:48
chyba zbyt duże ryzyko taka kserokopiarka poleasingowa, używana. PRzy sprzęcie trzeba bardzo uważać. CHyba jyż lepiej wynająć kserokopiarkę nową, umowa np. na 2 lata, więc ryzyko zdecydowanie mniejsze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież