5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (9 Votes)

drukarki

Jaką drukarkę kupić, wybrać?

Z takim pytaniem boryka się praktycznie każdy z Nas. Producenci zasypują nas mnogością ofert urządzeń do wyboru. Ten artykuł pomoże Wam dokonać prawidłowego wyboru, urządzenia drukującego do domu.

Dzisiejsza oferta drukarek jest bardzo szeroka, począwszy od najtańszych małych drukarek po kserokopiarki i urządzenia wielofunkcyjne.

Jakie urządzenie wybrać?
Skupmy się na użytkowniku domowym, gdyż ta grupa klientów ma najmniejszy dostęp do specjalistycznej wiedzy. Dlaczego?Każdy użytkownik domowy swoje pierwsze kroki w celu wyboru jakiegokolwiek urządzenia kieruje do marketu. Oczywiście możemy tam pooglądać drukarki i urządzenia wielofunkcyjne na półkach, ale dokonamy tylko jednej oceny- wizualnej. Najgorsze co może Nas spotkać w markecie przy regale z drukarkami to sprzedawca. Poziom wiedzy pracowników wielkich marketów jest znikomy jeśli chodzi o artykuły. Jak można wiedzieć wszystko o telewizorach, pralkach, aparatach i urządzeniach drukujących? Taki doradca doradzi nam to co musi sprzedać w danym miesiącu lub tygodniu aby osiągnąć założoną sprzedaż danego produktu, absolutnie nie powinniśmy się sugerować jego poleceniem lub wskazaniem konkretnego modelu. Jest pewne w 90% że dokonamy kiepskiego wyboru. Oczywiście dopytujmy o parametry, negocjujmy cenę (mało kto wie że sprzedawcy w marketach dysponują takim narzędziem jak negocjacja cen), ale nie pytajmy „co Pan poleca”.

 

Drukarka z przeznaczeniem do użytku domowego, powinna spełniać kryteria:

Możliwie tania w zakupie. Nie kupujemy nowego telewizora który ma służyć uciesze całej rodziny. Urządzenie drukujące jest narzędziem, dodatkiem do wyposażenia komputera. Więc nie może kosztować dużo.

 

Tania w eksploatacji
Co to za radość gdy zakup tuszy lub tonerów będzie droższy niż sama drukarka.

 

Posiadać wiele możliwości i być najlepsza.
Każdy chce mieć coś z czego będzie zadowolony, bez kompromisów.

 

Zajmować mało miejsca.
Nikt nie chce aby urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki zajmowały tyle miejsca co mała pralka.

 

Kolejne pytanie nasuwające się domowym użytkownikom to czy kupić drukarkę kolorową czy mono?
laserową czy atramentową? Drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne?
Odpowiedź jest prosta.

Szukamy urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego.
Umotywujmy taki wybór:

Jak sama nazwa wskazuje „drukarka”, ma ograniczoną funkcjonalność. Możemy używać naszego urządzenia tylko do drukowania. Urządzenia wielofunkcyjne funkcjonalność mają rozbudowaną i nie można się tu kierować starym powiedzeniem „ jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”, to już staroświeckie i nie mające odniesienia do dzisiejszych urządzeń.

 

Kolorowe czy mono?
Dlaczego mamy pozbywać się możliwości drukowania w kolorze? Wcale nie jest tak drogie jakby się mogło wydawać pod warunkiem, że będzie to kolor atramentowy. Druk kolorowy laserowy jest bardziej wydajny ale za to uzupełnienie tonerów jest drogie jak na kieszeń użytkownika domowego. Zdecydowanie cena tonerów odstraszy od zakupu. Spowoduje to, że nasze urządzenie będzie spełniać rolę szafki lub zbędnego grata w pokoju.

 

Wiemy już zatem, że najlepsze będzie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe.

 

No dobrze ale wybór jest nadal trudny. Na półce z urządzeniami wielofunkcyjnymi, atramentowymi jest bardzo duży wybór różnych producentów. Znajdziemy urządzenia Canon, HawlettPackard, Brother, Lexmark, Samsung. Kogo wybrać ? Jakie urządzenie?

 

Wybieramy urządzenie, które będzie tanie w eksploatacji a to oznacza, że musi posiadać system tuszy CMYK. Prościej mówiąc posiadać min 4 tusze Cyjan (niebieski) Magenta (czerwony) Yellow (żółty)

K (czarny). Taki system tuszy powoduje że nie wydajemy zbędnych pieniędzy. Kończy nam się jeden kolor, kupujemy jeden kolor.

 

Zdecydowanie liderem w urządzeniach wielofunkcyjnych z takim rozwiązaniem uzupełniania materiałów eksploatacyjnych jest Canon. Urządzenie możemy kupić za ok 350-400zł. Tusze są tanie i wydajne a do tego urządzenia Canon dobrze funkcjonują z zamiennikami tuszy, dobrych producentów. Tusz potrafi kosztować kilkanaście złotych. Koszt wydruku strony A4 to ok 40 groszy.

 

Zapraszam do kontaktu. Udzielę wszelkich porad jak prawidłowo dobrać urządzenie.
Firma Bilt nie tylko sprzedaje, ale też i fachowo doradza.

Więcej na temat drukarek znajdziesz na stronie http://serwisybiurowe.pl w artykule "Jaką drukarkę wybrać"

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież