4.6111111111111 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.61 (18 Votes)

Szkolimy się, by być jeszcze lepsi w tym, co robimy

 

 Kserokopiarka Develop

Co to jest Develop wyjaśniałam w jednym z poprzednich artykułów. Dlatego ktoś, kto śledzi w miarę regularnie naszego bloga nie ma problemu z rozszyfrowaniem tej nazwy. Dla tych, dla których być może ten artykuł jest zapoznaniem z nami: Develop to nic innego jak Konica Minolta. Obie firmy podpisały umowę partnerską w latach 80-tych XX wieku. Obecnie kserokopiarki obu marek Develop jak i Konica Minolta produkowane są w jednej fabryce z tych samych części. To tak mówiąc bardzo w skrócie.

 

Jak już powszechnie wiadomo (mam nadzieję ;-) ) od niedawna jesteśmy jednym z oficjalnych partnerów Develop.

Poszerzamy swoje horyzonty po to, aby wyjść naprzeciw coraz to nowym, zmieniającym się potrzebom klientów, ich upodobaniom oraz możliwościom.

 

Szkolenie się, chęć rozwoju to coś, co charakteryzuje naszą firmę. Nie chcemy stać w miejscu. Chcemy poszerzać swoje działanie i możliwości, tak aby nasi klienci mieli większy wybór. Aby w jak największym stopniu móc zaspokoić ich potrzeby dotyczące tematyki biurowej. Dlatego podnosimy swoje kwalifikacje nie tylko dla siebie, ale również dla naszych klientów.

Do czego zmierzam...

Jakiś czas temu firma Bilt Polska otrzymała oficjalne zaproszenie na szkolenie organizowane przez markę Develop. Miało się ono odbyć w dniach 22-24 czerwca 2015 r. na Mazurach. Chcąc doskonalić się w tym, co robimy (człowiek uczy się przecież przez całe życie ;), postanowiliśmy wziąć w nim udział, bo jak powiedział amerykański mówca motywacyjny Zig Ziglar "Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie masz".”
Jako, że ktoś musiał pozostać „na posterunku” (czyt. naszym biurze ;-) w szkoleniu wzięło udział dwóch naszych przedstawicieli.

W niniejszym artykule chciałabym po krótce podzielić się wiedzą jaką przyswoiliśmy na cyklu szkoleń. Moim celem nie jest dokładne opisywanie poszczególnych spotkań, ważniejsze jest to, co my jako firma Bilt Polska wyciągnęliśmy z tych lekcji.

 

Całe spotkanie było podzielone można powiedzieć na trzy części tematyczne, a mianowicie:

  1. wyniki sprzedażowe Develop i Konica Minolta, ogólny zarys sytuacji i pozycji zajmowanej na rynku;

  2. szkolenia psychologiczne, mentalne wpływające na nastawienie do pracy, na zmianę postrzegania pewnych rzeczy – krótko mówiąc motywujące;

  3. część nazwijmy ją rozrywkowa, a więc relaks po całych dniach przyswajania wiedzy

Zaczynając od początku (bo tak jest chyba najlepiej ;-) )...

Pierwszy dzień szkolenia... oficjalne powitanie wszystkich dealerów Develop, wzajemne zapoznanie się, nawiązanie pierwszych kontaktów.

 

Po tej oficjalnej części poproszono nas o „włączenie myślenia” oraz koncentrację, gdyż rozpoczęły się wykłady tematyczne.

 

Czego się dowiedzieliśmy...?

Na wstępie części wykładowej zostały zaprezentowane wyniki sprzedażowe oraz udział w rynku urządzeń Develop i Konica Minolta w 2014 r. Biorąc pod uwagę łączną sprzedaż kserokopiarek w formacie A3 i A4 obie marki zajęły 1 miejsce (ponad 47 tys. sprzedanych urządzeń). W stosunku do 2013 r. jest to wzrost o 30%.

Develop i Konica Minolta to lider na rynku. Ich udział w nim to prawie 50 %. Co druga maszyna to kserokopiarka Develop czy też Konica Minolta. Te dane mówią same za siebie...nic dodać, nic ująć...

Jakie są plany Develop na najbliższą przyszłość?

Już dziś wiadomo, że Develop koncentruje się na rozwoju rynku kserokopiarek kolorowych – między innymi produkcyjnych, a więc szybkich i wydajnych. Jest to jeden z głównych akcentów i planów na rynek polski. Ciągle w planach jest kontynuacja Akademii Biznesu, a więc mocnych szkoleń dealerów, głownie szkoleń stricte biznesowych. Ważne jest to, że Develop chce i dąży do zagwarantowania pełnych szkoleń nie tylko sobie, ale również wszystkim dealerom. Nasz sukces = ich sukces. Takie jest założenie. Istotny jest również fakt, że cały czas podkreślano, iż bez dealerów nic by się nie udało, że wszyscy jesteśmy ważną częścią całej struktury Develop.

 

Kolejnym akcentem i tematem kolejnego spotkania był przedstawienie osiągnięć i wyników poszczególnych dealerów z podziałem na konkretne firmy.

Pojawił się nowy sposób certyfikacji dealerów, a mianowicie trzy rodzaje certyfikatów dealerskich – Partner, Silver i Gold. Po omówieniu warunków jakie trzeba spełnić, aby uzyskać poszczególne poziomy dealera nastąpiło rozdanie certyfikatów. Firma Bilt Polska otrzymała certyfikat Partnera, gdyż tak jak wspomniałam dopiero wchodzimy w rynek Develop. Jednak jak wiadomo wszystko przychodzi z czasem, więc nastawiamy się na więcej ;-) Trzeba wysoko stawiać sobie poprzeczkę, więc oczywiście będziemy dążyć do uzyskania najwyższego stopnia certyfikowania a więc poziomu Gold.

Wszystko to, o czym do tej pory napisałam miało miejsce pierwszego dnia szkolenia, a wiec był to całkiem pracowity dzień.

W czasie drugiego dnia szkolenia Develop zorganizował spotkanie o charakterze mentalnym. Miało ono na celu wpłynięcie na psychikę słuchaczy, na zmianę patrzenia na swoje sukcesy i porażki, na zmotywowanie do działania. Szkolenie poprowadził trener mentalny Jakub Bączek – trener reprezentacji drużyny siatkarzy. Tytuł szkolenia brzmiał: „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. To od nas samych zależy jak daleko zajdziemy, jak wysoko postawimy sobie cel. Na jakim poziomie zatrzyma nas ten przysłowiowy „szklany sufit” (określenie to najczęściej używa się w odniesieniu do braku możliwości awansu kobiet, ale myślę, że w tym miejscu użycie go w odniesieniu do ogółu jest nie mniej trafne). Cytując Paolo Coelho „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”. Bo dzięki marzeniom człowiek ma jakiś cel w życiu, do którego dąży i tylko od niego zależy to, co z tym życiem zrobi.

Był to swego rodzaju trening mentalny, z którego myślę każdy z uczestników wyciągnął pouczające wnioski i który dał nam nową energię do działania.

 

 

develop

 

 

Kolejnym „etapem” szkolenia był część relaksacyjna, a więc gra w golfa Dokładniej mówiąc był to turniej golfowy, który był poprzedzony również odpowiednim treningiem. Przez cały ranek i południe uczestnicy mogli popróbować swoich sił w owej grze, by po południu doszło do właściwych zawodów. Rywalizacja była zacięta, dlatego tym bardziej miło jest nam poinformować, że to właśnie firma Bilt Polska w turnieju tym zajęła 1 miejsce Jako nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz puchar Developa, który dołączył do naszych wcześniej zdobytych trofeów (tak na marginesie możemy się już poszczycić niewielką kolekcją ).

Trzeci dzień to pożegnanie wszystkich dealerów marki Develop. Wszystko co dobre szybko się kończy, ale... co ważne każdy z uczestników szkolenia wracał do swojego biura z nowym nastawieniem, z nowymi pomysłami. To, jak Develop współpracuje ze swoimi partnerami jest naprawdę zadowalające.Dla nas tak samo ważna jak wyżej wymienione wartości dodane była świadomość, że jesteśmy częścią potężnej sieci dealerskiej, świadomość, że sukces Develop zależy również od nas, że wszyscy mamy wspólny cel.

I tak jak wspomniałam na początku nasza firma dąży do rozwoju, bo zmienia się wszystko. „Jedyna stałą rzeczą jest zmiana” (Heraklit z Efezu) Zmieniają się potrzeby klientów, ich możliwości, upodobania, preferencje. A naszym zadaniem jest działać na tyle profesjonalnie, aby do nich się dostosować.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież