4.8823529411765 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (17 Votes)

Konkurent dla Konica Minolta Bizhub,
czyli kserokopiarka Canon iRC5235

 canon c5235i

W poprzednich artykułach opisywałam kwestie dzierżawy kserokopiarek, korzyści wynikających z tego faktu, opisywałam autentyczne historie jakie miały miejsce w firmie Bilt Polska, jakie nam się przytrafiały w trakcie pracy. Wszystko wierzę było interesujące, ale...takie ogólne. Teraz chciałabym się skupić na konkretach a mianowicie na konkretnym produkcie jakim jest kserokopiarka Canon iRA C5235i. Nie chcę pisać tutaj kolejnej specyfikacji technicznej, którą bez problemu można odnaleźć w internecie, a chciałabym skupić się raczej na korzyściach, udogodnieniach, praktycznych zastosowaniach funkcji jakie to urządzenie posiada.

 

Dlaczego akurat Canon iRA C5235i?

Dlatego, że jest to jeden z lepszych produktów Canona, jest to kolorowa kserokopiarka w formacie A3, której budowa i funkcjonalność pozwala na profesjonalny obieg dokumentów w firmie. Dzięki niej możemy otrzymać wydruki i kopie w najlepszej jakości – wyraźna, dobrej jakości kolorystyka to znak rozpoznawczy Canonów. To kserokopiarka, którą będzie potrafił obsłużyć każdy dzięki dużemu, intuicyjnemu wyświetlaczowi, który poprzez czytelne ilustracje poprowadzi każdego do celu. Do celu, którym jest wykonanie odpowiedniej czynności na maszynie, do celu, którym jest profesjonalny wydruk, kopia czy broszura. A to nie wszystko...to nie są wszystkie możliwości jakie posiada omawiana kserokopiarka.

 

Ale po kolei...

Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, wysyłanie – to główne funkcje omawianej kserokopiarki. O człowieku wszechstronnie uzdolnionym mówi się człowiek renesansu. W odniesieniu do tego Canona powiedziałabym – kserokopiarka na miano XXI wieku. Wystarczy posiadać do dyspozycji takie urządzenie i nie musimy posiadać osobno drukarki, skanera czy faksu. Wystarczy zaopatrzyć się w Canona iRA C5235i, doposażyć kserokopiarkę o faks i mamy kilka urządzeń w jednym.

 

Urządzenie drukuje/kopiuje z prędkością 35 stron A4 na minutę w trybie mono oraz 30 stron w kolorze. W standardzie wyposażone jest w dwie kasety o pojemności 550 arkuszy każda. Bez większego wysiłku można więc wydrukować czy też skopiować znaczną ilość tekstu. Wystarczy uzupełnić papier, dać komendę urządzeniu i... czekać na efekty pracy :) Nie ma konieczności stania i przekładania kartek – kserokopiarka poradzi sobie sama. W międzyczasie można oczywiście zając się dalszym działaniem lub chwilkę odetchnąć :) Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę, przyspieszyć ją czy też wydłużyć chwilę na owe „odetchnięcie" producent w standardzie wyposażył kserokopiarkę w automatyczny podajnik dokumentów. Również w tym celu, a także w celu zaoszczędzenia papieru kserokopiarka posiada duplex, a więc tryb druku dwustronnego. O ile w przypadku potrzeby wydruku dwustronnego dokumentu składającego się z niewielkiej ilości stron można sobie z tym poradzić przekładając kartki o tyle w przypadku, gdy dokument składa się ze znacznej ilości stron może to być problemem. Myślę, że nikt z nas nie chciałby spędzić pół dnia na drukowaniu wielostronicowego dokumentu – stojąc i przekładając kartki.

 

02 canon c5235i

 

Canon iRA C5235i pozwala na zeskanowanie dowolnego dokumentu i wysłanie go bezpośrednio na komputer czy też wysłanie na e-maila. Nie musimy posiadać faksu, aby szybko w łatwo wysłać ważny dokument. Jeśli jednak ktoś uzna faks za urządzenie niezbędne do pracy bez problemu można dodać do kserokopiarki moduł faksu.

 

Kasety urządzenia obsługują papier o gramaturze 52 – 220 g/m2. Kserokopiarka wyposażona jest w dysk twardy o pojemności 320 GB oraz posiada pamięć 2,5 GB. Czas nagrzewania wynosi 31 sekund a wyjście ze stanu uśpienia zajmuje jej 18 sekund. Możemy skorzystać z opcji bezpośredniego wydruku z pamięci USB czy też karty pamięci. Opcji i możliwości jest naprawdę wiele – najłatwiej możesz się o tym przekonać korzystając z tego urządzenia :)

 

Canon iRA C5235i pozwala na spersonifikowanie dostępności poszczególnych opcji dla określonych osób. Istnieje możliwość filtrowania adresów IP/Mac, IPSEC, SNMP V3.0, IEEE 802.1X, bezpiecznego drukowania – blokowania hasłem dysku twardego, wymazywania danych. Możemy przypisać określone uprawnienia do korzystania z poszczególnych funkcji kserokopiarki na przykład w celu kontroli kosztów. Aby je zmniejszyć wystarczy ograniczyć pewne funkcje kserokopiarki pewnym osobom.

 

Jak wspomniałam kserokopiarka Canon iRA C5235i daje użytkownikowi wachlarz opcji, które można dodać, aby idealnie dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Można udoskonalić sobie kserokopiarkę o faks, dwie dodatkowe kasety o pojemności 550 arkuszy każda, finiszer, który sortuje, grupuje, wyrównuje, zszywa, dziurkuje. Dzięki finiszerowi można stworzyć we własnej firmie profesjonalne broszury. Nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznych usług drukarni, gdyż całą pracę można wykonać u siebie w biurze. Zyskujemy czas i pieniądze. Pojemność dysku twardego można zwiększyć do 1 TB.

 

Omawiane przeze mnie urządzenie to kserokopiarka zarówno dla firmy, w której wykonuje się 3 – 4 tys. wydruków/kopii miesięcznie jak i firm, które potrzebują urządzenia o wysokiej miesięcznej obciążalności. W tym przypadku rekomendowane miesięczne obciążenie wynosi 8000 stron formatu A4, a maksymalne 33 000 stron. W przypadku mniejszej liczby wykonywanych kopii sprawdzi się swoją funkcjonalnością i tym co potrafi, w przypadku potrzeby robienia większej ilości oprócz tego wpisuje się idealnie swoją wytrzymałością.

 

04 canon c5235i

Kwestią, którą również trzeba wziąć pod uwagę jest kwestia samego umiejscowienia kserokopiarki w biurze. Jest to na tyle nieduże urządzenie, że postawienie go na podłodze może nie przynieść komfortu korzystania z niego (trzeba się schylać do wybrania opcji z panelu użytkownika), natomiast postawienie go na biurku może okazać się zbyt „wysokim. rozwiązaniem". Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest dodanie do urządzenia podstawy. W ten sposób otrzymujemy urządzenie, które możemy obsługiwać w komfortowy sposób – da nam ona możliwość optymalnego dostępu do panelu użytkownika.

 

Na koniec dwa zdania na temat eksploatacji omawianego Canona. Decydując się za zakup kserokopiarki czy nawet drukarki jest to bardzo ważna kwestia. Bardzo często jest tak, że drukarka w markecie kosztuje 300 zł, a materiały eksploatacyjne do niej 200 zł. Dlatego jest to tak ważny temat. Odnosząc się do Canona iRA C5235i mogę powiedzieć, że toner czarny przy standardowym pokryciu charakteryzuje się wydajnością na 36 000 kopii/wydruków, natomiast każdy z kolorów na 27 000 stron. Myślę, że jest to dość przyzwoity wynik :)

 

Reasumując jak wspomniałam moim celem nie było pisanie którejś z kolei specyfikacji technicznej, która często dla osoby, mającej pierwszy raz do czynienia z tego typu zagadnieniami jest „czarną magią". Moim celem był wskazanie tych najważniejszych – najbardziej przydatnych, najbardziej interesujących klienta funkcji urządzenia, oraz korzyści z ich posiadania oraz wskazanie w jasny i przystępny sposób tego, co można zyskać na pracy z tym urządzeniem.

 

Autor: Ilona

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież