4.9210526315789 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.92 (19 Votes)

Dlaczego warto dzierżawić kserokopiarkę?

Aby zachować ciągłość tematyki i jak to mówią idąc za ciosem dzisiejszy artykuł również będzie dotyczył kwestii dzierżawy kserokopiarki – będzie to fajne zobrazowanie tematu pokazane na autentycznej historii, która miała miejsce w naszym biurze.

 

Przedstawię Wam jak to wygląda z naszej perspektywy, z perspektywy biura handlowego Bilt.

 

A było to tak...dawno dawno temu... :) A tak na poważnie...

Oszczędności na wydrukachSiedzieliśmy sobie w biurze każdy zajęty wykonywaną przez siebie pracą, gdy wszedł Pan. Wyszłam mu naprzeciw z pytaniem w czym mogę pomóc. Widać było, że jest troszeczkę zagubiony, gdyż nie bardzo wiedział jak wytłumaczyć o co mu chodzi. W skrócie: Pan zapytał czy mógłby kupić u nas małą kserokopiarkę, małą gdyż dysponuje kwotą 3000 zł. Po prostu nie posiadał większej kwoty na większą, bardziej zaawansowaną kserokopiarkę. Według niego środki finansowe jakie miał pozwalały mu na zakup małej, taniej kserokopiarki w formacie A4. Pan był bardzo ukierunkowany na zakup takiego właśnie urządzenia.

 

Jako, że Bilt Polska jest profesjonalną firmą to do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się poznać indywidualne potrzeby osoby, która się do nas zgłasza. Nie przygotowujemy i nie mamy gotowych, wzorcowych, szablonowych ofert. Za każdym razem tworzymy je dopasowując do potrzeb klienta.

 

Po zadaniu Panu kilku pytań udało nam się ustalić, że chce on właśnie taką kserokopiarkę (a nie np. w formacie A3, która jest bardziej funkcjonalna), gdyż nie dysponuje większą kwotą pieniędzy. Na zakup małej kserokopiarki w formacie A4 przeznaczył 3 000 zł. Udało nam się również ustalić fakt, iż Pan jest właścicielem dużej firmy. Kiedy w kolejnym pytaniu zapytaliśmy jak w jego firmie wygląda zaplecze drukarek, kserokopiarek – jak wygląda obieg dokumentów, Pan odpowiedział, że posiada bardzo wiele małych nabiurkowych drukarek, które są poprzydzielane określonym pracownikom (na temat przewagi kserokopiarek nad małymi drukarkami szerzej rozpisałam się w artykule pt. „Kserokopiarka – niezbędnik biurowy" ).

kserokopiarka A3Po tym małym wywiadzie, który nam wiele powiedział mieliśmy już rys sytuacji. Wytłumaczyliśmy Panu, że zastępując kilkanaście małych drukarek paroma kserokopiarkami A3 jest w stanie zaoszczędzić nawet 50% swoich pieniędzy, że koszt wydruku jednej strony na małej drukarce jest kilkukrotnie wyższy niż na dużym urządzeniu.

 

Pan miał dużą firmę z małymi drukarkami a jego głównym argumentem był brak chęci przeznaczenia większej sumy pieniędzy. Zakup kolorowego urządzenia w formacie A3 odpadał. Za takie urządzenie musiałby zapłacić ok. 12 000 zł netto. Pan miał do rozdysponowania ¼ tej kwoty. Z wywiadu przeprowadzonego z nim dowiedzieliśmy się, że drukuje w swojej firmie ok. 5 000 stron miesięcznie (można było to ustalić patrząc na miesięczne zużycie papieru). Pan potwierdził, że drukowane są faktury, koperty i tym podobne dokumenty – jak to w biurze.

 

Nasza firma łatwo się nie poddaje. Zawsze staramy się poprowadzić sprawę tak, aby klient wyszedł od nas zadowolony, żeby dostał to co chciał, a dokładniej mówiąc to czego potrzebował. Bardzo często jest tak, że to my musimy uświadamiać klientom ich potrzeby, ale po to między innymi również jesteśmy :)

 

W związku z tym, że nikogo nie zostawiamy bez profesjonalnej obsługi zaproponowaliśmy Panu ofertę, której myślę się nie spodziewał. Ze względu na to, że owy Pan wybrał firmę Bilt Polska, że zgłosił się do nas, że nam zaufał zaproponowaliśmy mu taki układ: nie wyda ani złotówki na kserokopiarkę, dostanie od nas kolorowe urządzenie w formacie A3 na miesiąc, aby mógł je sobie przetestować i zobaczyć jak wygląda praca z profesjonalną kserokopiarką. Aby mógł zobaczyć różnicę w stosunku do małych drukarek. Kolejną propozycją było to, że jeśli będzie zadowolony z jej działania, funkcjonalności i pracy podpisze z naszą firmą umowę dzierżawy na okres 36 miesięcy.

 

Tak też się stało, udostępniliśmy Panu kolorową kserokopiarkę w formacie A3.

 

Co się okazało...?

22081619 sW ciągu miesiąca próbnego Pan nie miał żadnych problemów z kserokopiarką i tak jak się spodziewaliśmy wrócił do nas z chęcią podpisania umowy dzierżawy. Powiedział, że po tym czasie nie wyobraża sobie już jej braku i pracy na małej drukarce. Przestał odwiedzać drukarnie w celu zrobienia np. folderów reklamowych, gdyż to wszystko może zrobić w swoim biurze dzięki kserokopiarce. Jest to dodatkowa oszczędność.

Umowa została sfinalizowana, a Pan wyraził w niedługim czasie chęć wydzierżawienia kolejnej kserokopiarki po to, aby pozbyć się małych drukarek. Po prostu na własne oczy ujrzał jakie oszczędności daje wynajem kserokopiarki. A zaoszczędzone 3 000 zł, które posiadał na zakup małej kserokopiarki przeznaczył na koszt kopii, które stały się jego jedynym kosztem w tym temacie. Materiały eksploatacyjne, części, konserwacje, naprawy urządzenia – to wszystko od tej chwili należało do serwisu Bilt. Oprócz tego, że zaoszczędził pieniądze, które by wydał na małe urządzenie, mógł w swojej firmie korzystać z jednej z najnowocześniejszych kserokopiarek, na którą klient nie chciał przeznaczać swoich środków inwestycyjnych.

 

I tutaj pragnę zwrócić jeszcze uwagę na kwestię własności urządzenia (więcej na ten temat w artykule pt. „Dzierżawa kserokopiarki – problem z własnością" ) – Pan nie dostał urządzenie na własność, on je wynajął, ale czyż nie po to chciał kupić kserokopiarkę, aby mieć na czym pracować? ... W przypadku, gdy zdecydował się na dzierżawę osiągnął nie tylko swój cel, ale i coś więcej – dostał możliwość korzystania z o wiele bardziej nowoczesnego urządzenia. Po zakończeniu umowy lub też w trakcie jej trwania istnieje możliwość wymiany kserokopiarki na jeszcze bardziej zaawansowaną. To wszystko zależy od potrzeb klienta.

 

Opisana sytuacja pokazuje, że często klienci nie zdają sobie sprawy z tego jakie mają możliwości w temacie urządzeń drukujących. Nie mają pojęcia o możliwości wydzierżawienia kserokopiarki. I to właśnie naszym zadaniem jest ich w tej kwestii uświadomić, bo jak widać klient jest zadowolony i my jesteśmy zadowoleni z podpisania kolejnej umowy. I to co powtarzam: ważne jest podejście klienta, żeby zrozumiał, że nie musi być właścicielem urządzenia, aby mieć wyraźne, dobrej jakości, profesjonalne wydruki.

Autor: Ilona

Komentarze  

# Malina 2015-11-25 12:58
Przed otwieraniem swojej działalności nawet nie widziałam, że taka opcja jest możliwa! :) Uważam, że to super rozwiązanie, jeżeli trafi się na solidną firmę. Mnie udało się taką znaleźć, bo przecież początkującemu przedsiębiorcy zależy aby ciąć koszty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Trejson 2016-08-02 15:57
Przede wszystkim przekonuje brak wydania sporej kasy już na samym początku, spory zastrzyk zwłaszcza dla małej firmy, która ledwo wiąże koniec z końcem, a tak dzierżawiąc mamy w cenie serwis, nie musimy się martwić o żadne komponenty, a po 2 latach możemy sobie zamienić na lepszy model :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bilt Polska 2016-08-02 16:14
Cytuję Trejson:
Przede wszystkim przekonuje brak wydania sporej kasy już na samym początku, spory zastrzyk zwłaszcza dla małej firmy, która ledwo wiąże koniec z końcem, a tak dzierżawiąc mamy w cenie serwis, nie musimy się martwić o żadne komponenty, a po 2 latach możemy sobie zamienić na lepszy model :)

Dziękujemy za komentarz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież